Změna velikosti písma

mapa ČR Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v Tvém životě - Mark Twain
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Poskytovaná péče > Zdravotní a ošetřovatelská péče

Zdravotní a ošetřovatelská péče

Domov seniorů poskytuje uživatelům  ošetřovatelskou péči indikovanou lékařem dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách  ve znění pozdějších předpisů vlastními zaměstnanci - všeobecnými sestrami.odpovídající jejich věku a zdravotnímu stavu.

Lékařská péče je zajištěna prostřednictvím návštěvní služby praktického lékaře, který do domova dochází 1 x týdně vždy v ÚT v dopoledních hodinách nebo na zavolání. Klient se může u tohoto praktického lékaře zaregistrovat.  Nepravidelně cca 1 x 6 týdnů dochází do domova psychiatr.

Klienti mohou individuálně navštěvovat jiné praktické i odborné lékaře, kontakty na tyto lékaře jsou k dispozici na sesterně v 1. patře budovy čp. 54. Kontakt na lékaře sdělí uživateli kterákoliv službukonající všeobecná sestra.

V případech indikovaných lékařem, dále v případech hodných zvláštního zřetele zajišťuje domov klientovi za nejbližší odbornou lékařskou péčí doprovod prostřednictvím vlastních zaměstnanců.

Za lékařskou péči poskytnutou praktickými nebo odbornými lékaři odpovídají příslušní lékaři.

Domov seniorů České Velenice, jako jedno z pobytových zařízení Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec je příjemcem dotací a příspěvků na poskytování sociálních služeb z rozpočtu Jihočeského kraje.

Jihočeský kraj logo Sociální služby pod jednou střechou logo mpsv logo asociace logo

Zde je možno si prohlédnout aktuální jídelní lístek

https://servis.cygnus2.cz/cygnus-public-api/food-menu/c25a192c-4485-4d70-9d71-7bbdb19f56b6