Změna velikosti písma

mapa ČR Dej každému dni příležitost, aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v Tvém životě - Mark Twain
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Základní informace

Popis služby

Domov seniorů České Velenice je jedním ze zařízení Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec, které je příspěvkovou organizací zřízenou Jihočeským krajem. 

Druh sociální služby: Domov pro seniory dle § 49 zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb.

Místo poskytování sociální služby: DS České Velenice, Vitorazská 54, 37810 České Velenice

Kapacita služby: 66 klientů služba domov pro seniory

Služba se poskytuje: 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce

Službu zajišťuje: multidisciplinární tým, složený ze zdravotnických pracovníků (vedoucí zdravotního úseku, vedoucí úseku péče, všeobecné sestry, fyzioterapeut), z pracovníků v sociálních službách, z aktivizačního a sociálního pracovníka.

V týmu zaměstnanců jsou i další nezbytné profese, které se podílejí na poskytování služby (finanční referent, zaměstnanci kuchyně, úklidu, prádelny a údržby).

Popis domova

Domov seniorů Vitorazská 54 České Velenice, se nachází v západní části Českých Velenic. Jde o dvě navzájem propojené dvoupatrové budovy s kapacitou 66 uživatelů. Budovy jsou z roku 1856 a již proběhlo několik přestaveb. Poslední velká rekonstrukce probíhala v osmdesátých letech 20. století. Vlastníkem objektu je Jihočeský kraj. Domov se rozkládá zhruba na 1410m2 obytné plochy k domovu patří rovněž zahrada, kde mohou uživatelé trávit volný čas. V roce 2006 byl na této zahradě zbudován zahradní altán o rozměrech cca 56 m2 a v jeho těsné blízkosti zahradní krb, který bude zejména v letních měsících sloužit k zpříjemnění života našich uživatelů v DS.

Domov seniorů České Velenice, jako jedno z pobytových zařízení Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec je příjemcem dotací a příspěvků na poskytování sociálních služeb z rozpočtu Jihočeského kraje.

Jihočeský kraj logo Sociální služby pod jednou střechou logo mpsv logo asociace logo

S platností od 1. 2. 2023 se mění sazebník sociálních